Účastník “Antiques Roadshow” je v šoku z hodnoty olympijské zlaté medaile, kterou jeho babička získala před 100 lety

Reprodukce

Účastnice programu je v šoku, když zjistí hodnotu zlaté medaile z olympijských her 1924, kterou její babička vyhrála před 100 lety.

+ Netflix vydává trailer druhé sezóny „Squid Game“ a fanoušci šílí

Účastnice “Antiques Roadshow”, programu, kde lidé přinášejí starožitnosti k ohodnocení, byla naprosto šokována, když zjistila hodnotu zlaté medaile z olympijských her 1924, kterou její babička vyhrála před 100 lety.

Moderátor Adam Schoon byl fascinován, když majitelka předmětu vyprávěla o zlaté medaili, kterou její babička, Lucy Morton, vyhrála na soutěži před stoletím. Vnučka vyprávěla dojemný příběh Mortonové, která začala plavat z neobvyklého důvodu.

“Začala plavat, když jí bylo asi 10 let. Co se stalo, bylo to, že její otec řekl, že je ve škole velmi slabá, že se jí nezdá, že by si vedla dobře, a rozhodl se: “No, zkusme plavání,” vyprávěla.

Podle Julie během své kariéry plavkyně Mortonová vyhrála nespočet soutěží a byla první ženou, která získala zlatou medaili v individuálním závodě na olympijských hrách za britský tým, konkrétně na olympijských hrách v Paříži v roce 1924, konaných před 100 lety.

Odborník se pak zeptal vnučky na rám s medailemi, který přinesla: “Všechny jsou ze 14karátového zlata, ale samozřejmě všechny tyto menší medaile přispěly k tomu, že se dostala až sem,” odpověděla a ukázala na olympijskou medaili nahoře.

Moderátor pak odhalil své hodnocení: “Takže, co se týče hodnocení, olympijská medaile, £15,000 (o něco více než $19,000).” Účastnice byla zjevně v šoku a trochu zmatená: “Cože? Jediná medaile?”

“Jen za jednu. A fakt, že máte všechny tyto zlaté medaile a další zde, více £15,000”. Schoon dodává, což Julii naprosto překvapí.

Podle její biografie měla Mortonová v roce 1920 již světový rekord na 200 metrů prsa, ale nezúčastnila se olympijských her toho roku v Antverpách v Belgii, protože v té době ještě nebyly pro ženy závody na prsa nebo záda. O čtyři roky později v Paříži získala zlato na 200 metrů prsa, čímž získala medaili, kterou její vnučka přinesla do programu starožitností.