Az “Antiques Roadshow” résztvevője megdöbben a 100 éve nyert olimpiai aranyérem értékén, amit a nagyanyja szerzett

Reprodukció

A műsor résztvevője sokkot kap, amikor megtudja az 1924-es olimpiai aranyérem értékét, amelyet a nagymamája 100 éve nyert.

+ A Netflix bemutatja a „Squid Game” második évadjának előzetesét, és a rajongók megőrülnek

Az “Antiques Roadshow” című műsor egyik résztvevője, ahol az emberek antik tárgyakat hoznak értékelésre, teljesen sokkolódott, amikor megtudta az 1924-es olimpiai aranyérem értékét, amelyet a nagymamája 100 éve nyert.

Adam Schoon műsorvezető lenyűgözve hallgatta, amikor a tárgy tulajdonosa elmondta, hogy a nagymamája, Lucy Morton, egy versenyen nyert aranyérmet egy évszázaddal ezelőtt. Az unokája megosztotta Morton megható történetét, aki egy szokatlan ok miatt kezdett el úszni.

“10 éves korában kezdett úszni. Az történt, hogy az apja azt mondta, hogy iskolában nagyon gyenge volt, nem tűnt úgy, hogy jól boldogul, és úgy döntött: ‘Hát, próbáljuk meg az úszást,'” mesélte.

Julia elmondása szerint Morton pályafutása alatt számtalan versenyt megnyert, és ő volt az első nő, aki aranyérmet nyert egyéni úszó versenyszámban a brit csapat számára az olimpiai játékokon, mégpedig a 100 évvel ezelőtti párizsi olimpiai játékokon.

A szakértő ezután megkérdezte az unokát a hozott érmek keretéről: “Mindegyik 14 karátos aranyból készült, de természetesen az összes kisebb érme hozzájárult ahhoz, hogy ide jutott,” válaszolta, mutatva az olimpiai érmet a tetején.

A műsorvezető ezután felfedte az értékelést: “Tehát, az értékelés szerint, olimpiai érme, 15 000 £ (kicsit több mint 19 000 $).” A résztvevő nyilvánvalóan sokkolódott és kissé zavarodott volt: “Mi? Egyetlen érem?”

“Csak egyért. És az, hogy mindezek az aranyérmek és még több itt, még 15 000 £.” Schoon hozzáteszi, és Julia teljesen meglepődik.

Életrajza szerint 1920-ban Morton már tartotta a 200 méteres mellúszás világrekordját, de nem vett részt az abban az évben Antwerpenben megrendezett olimpián, mivel akkoriban még nem voltak mellúszó vagy háton úszó versenyszámok nők számára. Négy évvel később Párizsban aranyat nyert a 200 méteres mellúszásban, és elnyerte azt az érmet, amelyet az unokája az antikvitás műsorhoz hozott.